MEMLEKET HAREKETİ TEŞKİLATLANIYOR

MEMLEKET HAREKETİ TEŞKİLATLANIYOR
 • 0
 • 567
 • 6 Mayıs 2021
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
  Loading...
 • +
 • -

Uzun yıllar CHP de hizmet yapan, Muharrem İnce “MEMLEKET HAREKETİ “ ismi ile parti kurarak Türk Siyaset hayatına atıldı.

MEMLEKET HAREKETİ Tokat İl Başkanlığına İş insanı Dursun Bayram atandı.

MEMLEKET HAREKETİ il başkanlığına atanan iş insanı Dursun Bayram İl teşkilatını ve ilçelerdeki teşkilatlanma çalışmalarına başladı.

MEMLEKET HAREKETİ İL BAŞKANI Dursun Bayram Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ederek gazete sahibi Cemalettin Bilgin ile bir süre çalışmalar hakkında sohbet yaptı.

MEMLEKET HAREKETİ İL BAŞKANI Dursun Bayram yaptığı ziyarette; “Cemalettin bey kardeşim Memleket Hareketi İl başkanlığı görevini genel merkezimiz bana tevdi ettiler, genel sekreterimiz Prof. Dr. Sayın Hakkı Akalın beyefendi görevi bana verdikten sonra şehrimize geldim ve çalışmalara başladık, Allah nasip ederse Tokat ve İlçelerinin teşkilatlanmasını kısa zamanda tamamlayacağım, bu konudaki düşüncelerimi kısa olarak şu şekilde özetlemek isterim.

Peki  Memleket Hareketi deyince ne anlamamız gerekir?;  Memleket hareketinin Kuruluş gerekçesi Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş ilkeleri altı okta ki felsefesi yok edilmiş olmasından dolayı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz olmakta olduğunuz ilim ve irfan ile insanlığa ve Vatana daima hizmet edeceksiniz.’’ Sözlerinden yola çıkılmış, Kurucu Genel Başkanımız Sayın Muharrem İNCE öncülüğünde Partimiz kurulmuştur. Aydınlanma yolunda el birliği ile devam edeceğiz” dedi.

Peki şimdi siz bir muhalefet partisi konumundasınız halka ne anlatacaksınız?; “CHP’nin Genel Başkanı ve sözcüleri gibi iktidarın her yaptığına eleştiri yerine yapıcı ilkelerimiz ve çözüm önerilerimiz olacak. Mesela MAVİ VATAN konusunda siyaset üstü destek, ama Kanal İstanbul’un yanlış proje olduğunu anlatacağız. Terörle uzaktan yakından ilişkisi olan hiçbir kurum ve kuruluş parti ile yan yana gelmeyeceğiz. Ülkemize faydalı olan tüm projelere destek vereceğiz. Bana verilen görevi Tokat’ımıza laiki ile ekibimle birlikte yapacağız, hiçbir şekilde kavga değil yapıcı önerilerimizle ilimize ve memleketimize, Türk Milletine güven vererek milletimizin mutluluğuna kefili olan ilkelerle uygarlık yolunda devam edeceğiz. İl ve İlçelerdeki yöneticilerimize dikkatle parti programımızın halkımıza anlatılmasını sağlayacağız.

 

Peki Genel Başkan sayın İncenin düşünceleri ni nasıl yansıtmak istersiniz; “Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’nin koyduğu altı ilkeyi benimseyen ve özümseyen:

 • Atatürk’le problemi olmayan
 • Doğaya ve çevreye saygısı olan
 • Kadına şiddeti yüksek sesle kınayan
 • Terörün her türlüsünü kınayan
 • Din dil mezhep ayrımı yapmayan
 • Rant elde etme peşinde olmayan, ilkeleri doğrultusunda hareket edeceğiz” dedi.

Burhan Erbin; Son olarak düşünceleriniz nedir?;

Bayram; “Herkesle beraber olacağız.

Ben Niksar’lıyım ilk seçimlerde 50 TL ile iktidar olacağız, hatta güzel Niksar’ımızın belediye başkanlığında partimiz kazanacak. Halkımıza ve Niksar esnafına toz yutturmayacağız. Herkesle beraber olacağız” dedi ve son olarak şunları ifade etti.

Dursun Bayram; “Çok teşekkür ederim, bu vesile ile tüm işçilerimizin, Basın emekçilerimizin 1 Mayıs emek ve Dayanışma bayramını kutlarım, saygıdeğer halkımıza saygılarımla Ramazan ayının ve buruk olarak kutlayacağımız Ramazan Bayramını kutlarım Allah  milletimize sağlıklı günler dilerim.

Dursun BAYRAM

Memleket Hareketi Tokat Kurucu İl Başkanı

MEMLEKET HAREKETİ Tokat İl Başkanı Dursun Bayram yeni siyasi hareket çalışmalarını kısa olarak özetledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir