Podyuma çıkan buzağılar isimleriyle dikkat çekti

Podyuma çıkan buzağılar isimleriyle dikkat çekti TOKAT – Tokat’ta sahipleri tarafımdan süslenerek podyuma çıkarılan buzağılar güzelliklerinin …

Podyuma çıkan buzağılar isimleriyle dikkat çekti
  • 0
  • 170
  • 25 Haziran 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Podyuma çıkan buzağılar isimleriyle dikkat çekti

TOKAT – Tokat‘ta sahipleri tarafımdan süslenerek podyuma çıkarılan buzağılar güzelliklerinin yanı sıra isimleri ile de dikkat çekti.

Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından buzağı güzellik yarışmasının 4. düzenlendi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kampüsünde düzenlenen yarışmayı izleyenler keyifli anlar yaşadı. Yarışmaya 33 yetiştirici 3 farklı ırktaki buzağılarıyla katıldı. Törende konuşmaların ardından buzağılar podyuma çıktı. Sahipleri tarafından podyumda dolaştırılan buzağılar alkış topladı. Yürümek istemeyen buzağılara biberonla süt verilerek yürümesi sağlandı. Renkli görüntülerin yaşandığı yarışmada buzağılar sevimlikleri kadar isimleri ile de dikkat çekti. “Sempatik serseri”, “Cesur”, “Oyunbozan”, “Çapkın” isimleri ile buzağılar podyumda boy gösterdi. Jürini ırk özellikleri kriterlerine göre değerlendirme sonucu Simental ırkında Aybeniz, Holstein ırkında Kumru, Montofon ırkında Oyunbozan birinci oldu. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, milletvekilleri ve STK başkanları tarafından verildi.

Yarışmada birinci olan buzağı sahiplerine süt sağma makinesi, ikinciye çeyrek, üçüncüye ise gram altın hediye edildi.

İhlas Haber Ajansı / Nurhan İçmez – Güncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.