Tokat’ta “Çınarların Gölgesinde Projesi” hayata geçirildi

TOKAT (AA) – Tokat’ta hayata geçirilen “Çınarların Gölgesinde Projesi”nin protokolü imzalandı. Tokat Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü …

Tokat’ta “Çınarların Gölgesinde Projesi” hayata geçirildi
  • 0
  • 215
  • 9 Şubat 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

TOKAT (AA) – Tokat‘ta hayata geçirilen “Çınarların Gölgesinde Projesi”nin protokolü imzalandı.

Tokat Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteğiyle yürütülen projenin protokolü, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı konferans salonunda düzenlenen törenle imzalandı.

Vali Ozan Balcı, burada yaptığı konuşmada, proje kapsamında ilde ikamet eden ve sağlık sorunları nedeniyle evde bakım hizmeti alan, yatağa bağımlı olarak bir başkasının yardımıyla yaşamlarını sürdürmeye çalışan 65 yaş üstü vatandaşlara bakım hizmeti verileceğini söyledi.

Tokat’ta 3 yıldır başarıyla devam eden Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi ile bugüne kadar 52 ekiple 76 bin hanede 273 bin kişiyi ziyaret ederek hem sağlık hizmeti verildiğini hem de vatandaşların yaşama dair hayatlarını kolaylaştırdıklarını anlatan Balcı, “Devletin varlık sebebi, vatandaşın yanında olmaktır. Dışarıda biri üşürse biz ısınamayız. Dışarıda bir vatandaşımız rahatsızsa, bir derdi, sıkıntısı varsa biz rahatsız oluruz. Bizim devlet geleneğimiz, vatandaşımızın yanında olmaktır. Biz vatandaşını önemseyen, merhamet üzerine kurulu bir devletiz. Kimsesi olmayanların yanında olacağız.” dedi.

Balcı, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in proje ile ilgili bilgi vermesinin ardından taraflar, protokolü imzaladı.

Programa Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Gültekin Çakmak, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, TOGÜ Tıp Fakültesi yetkilileri ve sağlık sektörü temsilcileri katıldı.

AA / Ekber Türkoğlu – Güncel

Gaziosmanpaşa Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Balcı, Tokat, Güncel, Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir