Tokat’ta arıcılara ücretsiz şeker dağıtıldı

TOKAT (İHA) – Tokat’ta arıcılara ücretsiz şeker dağıtıldı TOKAT Tokat’ta arıcılara çuval çuval ücretsiz şeker dağıtıldı. Tokat”Tokat önemli …

Tokat’ta arıcılara ücretsiz şeker dağıtıldı
  • 0
  • 237
  • 1 Nisan 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

TOKAT (İHA) – Tokat‘ta arıcılara ücretsiz şeker dağıtıldı

TOKAT Tokat‘ta arıcılara çuval çuval ücretsiz şeker dağıtıldı.

Tokat

“Tokat önemli bir arı merkezi olmaya aday”

Vali Balcı, kış mevsiminin uzaması dolayısıyla çiçeklerin açmasının geciktiğini belirterek, “Tokat’ımıza bahar geliyor. Şeker Fabrikamızın desteğiyle arıcılarımıza şeker verdiler. Biz de bunu arıcılarımızla paylaşalım dedik. Arıcılarımızın yanında olduğumuzu belirttik. Tokat aynı zamanda önemli bir arı merkezi olmaya aday. Hedeflerimizi yeniledik, hayallerimizi, motivasyonumuzu yeniledik. Şeker Fabrikamızın verdiği şekerlerin dağıtım töreninde de bir araya geldik” dedi.

“Arıcılarımız bir nebze olsun rahatlayacaklar”

Tokat Arıcılar Birliği Başkanı Ali Demir ise arıcılara verilen desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Kış mevsiminde Tokat ciddi anlamda yağmur ve kar yağışı aldı. Bu yağışlar çiftçimize bereket olmasının yanı sıra bu hava şartları aynı zamanda arıların uçuşunu da engelledi. Şu anda arılar gelişim döneminin de, yavru yapımında. Yavru yapabilmeleri, mevcudunu arttırabilmek için de beslenmesi lazım. Nasıl bir tarlanın suya, gübreye ihtiyacı varsa arılarımızın da çiçek olmayan dönemlerde beslenmeye ihtiyacı var. Bu beslenmede kristal toz şekerle yapılıyor. Sağ olsun Sayın Valimiz üreticilerimizin dertlerini derman olmak için çok sağ olsun 630 üreticimize birer çuval kristal toz şeker dağıtımını ücretsiz olarak gerçekleştirdi. Bu da üreticilerimize bir nebze olsun en azından can suyu olacak. En azından arıcılarımız bir nebze olsun rahatlayacaklar” diye konuştu.

Arıcılık yapan Niyazi Doğan ise şeker desteği verilmesine teşekkür ederek, “Bu bize veli nimet oldu. Biliyorsunuz şekerlere zam geldi. Buna da şükür, arılarımıza bu destekleme büyük bir katkı oldu. Devletimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Nurhan İçmez – Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir