Tokat: Tokatlı Öğrencilerin Başarısı

Vali Erdoğan Gürbüz, Tokat’ta idareci, öğretmen ve öğrenci müşterek çalışmasıyla başarının yakaladığını söyledi.

Tokat: Tokatlı Öğrencilerin Başarısı
  • 0
  • 125
  • 16 Aralık 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Vali Erdoğan Gürbüz, Tokat’ta idareci, öğretmen ve öğrenci müşterek çalışmasıyla başarının yakaladığını söyledi.

TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği 36. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projesi Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Vali Gürbüz tarafından kabul edildi. Valilik Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen ziyarette bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Albayrak, Tokat’ın 104 projeyle İstanbul’dan sonra 2. olarak yarışmaya katıldığını ifade etti. Albayrak, “104 proje içerisinde 5 projeyle Ankara’da yapılan seçmelere giden Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi “jeotermal enerji” projesiyle derece alan projeler içerisinde yer aldı” dedi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Celal Yiğit Topbaş, projesiyle ilgili Reşadiye İlçesi’nde bulunan jeotermal enerjiden faydalandıklarını belirterek, “Tarım İl Müdürlüğü’nden destek alarak bu jeotermal enerjiyi nasıl yönlendireceğimizi öğrendik. Yaptığımız serada jeotermal enerjiyi kullandık” diye konuştu.

Rehber Öğretmeni Mehmet Sülecik ise, jeotermal enerji projelerinin Reşadiye ve Sulusaray ilçelerinde hayata geçirilmesini istediklerini Vali Gürbüz’e ileterek, projeyle konutların ısınma probleminin çözüleceğini kaydetti.

Vali Erdoğan Gürbüz, Türkiye’de eğitim-öğretim sıralamasında ilk 10’a girmeyi hedeflediklerini belirterek, “Tokat araç gereç ve eğitim yönünden Türkiye’de 16. sırada. İşte görüyorsunuz yarının bilim adamları burada. Eğitimde başarı ekip çalışmasıyla elde ediliyor. Tokat’ta idareci öğretmen, öğrenci müşterek bir çalışmayla bu başarıyı yakalamıştır” şeklinde konuştu.

Vali Gürbüz ile İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Albayrak, konuşmaların ardından öğrenci ve öğretmenlere takdir ve teşekkür belgesi verdi.

Öte yandan Tokatlı öğrenciler, Jeotermal Enerjiden Yararlanma, Desen Matematik, Pervane ile Elektrik Üretimi, Parazitlere Karşı Isırgan ve Çarpım Tavlası projeleriyle Ankara’da yapılan seçmelerde yer aldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir