Tokat Lise Taban Puanları 2022: Tokat Lise Kontenjanları! Tokat’taki liseler ve puanları! Tokat lise yüzdelik dilimleri!

Tokat lise taban puanları merak ediliyor. Tokat lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Tokat’taki …

Tokat Lise Taban Puanları 2022: Tokat Lise Kontenjanları! Tokat’taki liseler ve puanları! Tokat lise yüzdelik dilimleri!
  • 0
  • 141
  • 1 Temmuz 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Tokat lise taban puanları merak ediliyor. Tokat lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Tokat’taki liseleri eklemeye başladılar. Tokat liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Tokat lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Tokat Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Tokat lise taban puanları ve Tokat lise yüzdelikleri haberimizde…

TOKAT LİSE TABAN PUANLARI

Tokat lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

Daha fazla lise için aşağıdaki bağlantı üzerinden Tokat lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

TOKAT LİSE YÜZDELİK DİLİMLERİ

Tokat lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için TOKAT LİSE TABAN PUANLARI

2022 LGS TERCİH DÖNEMİ

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00’ye kadar sürecek.

MERKEZİ YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6’ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

YEREL YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6’ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir