Tokat için E-Spor turnuvası sona erdi

Tokat Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Tokat için E- Spor turnuvasında katılımcılar video oyunlarında karşı karşıya geldi …

Tokat için E-Spor turnuvası sona erdi
  • 0
  • 192
  • 6 Haziran 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Tokat Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Tokat için E- Spor turnuvasında katılımcılar video oyunlarında karşı karşıya geldi.

Tokat Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda 14 Mayıs – 5 Haziran arasında gerçekleşen turnuvaya Tokatlı gençler yoğun ilgi gösterdi. Fifa, Valorant, CS: GO dallarında yapılan turnuvaya 81 takım 375 oyuncu katıldı.

Turnuvada CS: GO dalında birinciliği Mahhouse takımı kazanırken AimVintural takımı ikinci Kulisçiler ise üçüncü oldu.

Volorant’ta The Void takımı birinciliğin sahibi olurken onu Dioses ve Forza takımları takip etti. LOL’ün birincisi Kim ne Daddy takımı, ikincisi Push 2 Win üçüncü ise Alo 155 takımları oldu. FİFA yarışmalarında birinciliği Polatlıgil takımı kazandı. İkinci Kuty takımı, üçüncü ise Nirva takımı oldu.

Ödül töreninde şampiyonlara ödüllerini takdim eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Tokatlı gençlerimizin yoğun ilgisi ile gerçekleştirdiğimiz Tokat için E-Spor Turnuvamızın ikincisine birinci turnuvaya göre iki kat daha fazla katılım oldu. Bundan mutluluk duyuyoruz. Çok heyecanlı geçen bir turnuva oldu. Biz de katıldık ama gençlerimizin hızına yetişemedik. Tokat’ımızda E-Spor turnuvamıza gençlerimizin ilgisi gösteriyor ki bu turnuvaya, her yıl daha da geliştirerek devam edeceğiz. Tokatlı gençlerimizin bir ağabeyi olarak onlara diyorum ki kapımız her dilekleri ve istekleri için açıktır. Gençlerimiz bize her alanda taleplerini iletsinler. Çünkü bu şehrin geleceği gençlerimizdir. Çok samimi olarak ifade ediyorum ki, bir ağabeyleri olarak onların beklentilerini karşılamak için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.”

AA / Ekber Türkoğlu – Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir