Tokat: Gıj Gıj Dağı’nda Çevre Temizliği

Tokat’ta, Gıj Gıj Dağı’nda protokol üyeleri öğrencilerle birlikte çöp topladı.

Tokat: Gıj Gıj Dağı’nda Çevre Temizliği
  • 0
  • 135
  • 16 Aralık 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Tokat’ta, Gıj Gıj Dağı’nda protokol üyeleri öğrencilerle birlikte çöp topladı.

Önceden kayalık bir alan olan Gıj Gıj Dağı’nın Orman Bakanlığı’nca ağaçlandırılarak yeşil bir alan haline getirildiğini ifade eden Başkan Çiçek, “Buraya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından bir takım tesisler yapılarak Tokat Belediyesi’ne tahsis edildi. Gıj Gıj’daki kent ormanı Tokat Belediyesi kontrolünde ve çalışmalarımız halen devam ediyor. Buraya yeni mekan ve tesisler kazandırma gayreti içersindeyiz. Giriş ve çıkışları kontrol altına alarak, halkımızın güvenli piknik yapmasını sağlayacağız” diye konuştu.

İl Çevre ve Orman Müdürü İhsan İkinci ise, çöp toplamadaki amaçlarının insanlara mesaj vermek olduğunu dile getirerek, “Tokatımız’ın en güzel mesire yerlerinden birisi olan Gıj Gıj Dağı’nı korumak ve güzelleştirmek için çalışmalar devam ediyor. Vatandaşlarımızdan ricamız kent ormanlarına sahip çıkmaları ve çevre bilinci doğrultusunda hareket etmeleri” şeklinde konuştu.

Amatör olarak müzikle uğraşan ve demo kaset çıkaran Hasan Öğmen, çevre temizliğinin ardından söylediği şarkılarla öğrencileri coşturdu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir