Son dakika haberleri! Doğuş Üniversitesi öğrencileri, öğrenim ücretlerine yapılan zammı protesto etti

Doğuş Üniversitesi öğrencileri, öğrenim ücretlerine yapılan zammı protesto etti İSTANBUL Ümraniye’de bulunan Doğuş Üniversitesi, iddiaya göre …

Son dakika haberleri! Doğuş Üniversitesi öğrencileri, öğrenim ücretlerine yapılan zammı protesto etti
  • 0
  • 204
  • 10 Ağustos 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Doğuş Üniversitesi öğrencileri, öğrenim ücretlerine yapılan zammı protesto etti

İSTANBUL Ümraniye’de bulunan Doğuş Üniversitesi, iddiaya göre yıllık öğrenim ücretlerine fahiş zam yapınca öğrenciler duruma tepki gösterdi. Üniversite önünde toplanan bir grup öğrenci, okulu protesto ederek zamların geri alınmasını ve adil bir artış yapılmasını talep etti.

Ümraniye’de iddiaya göre Doğuş Üniversitesi yıllık öğrenim ücretlerine fahiş zam yapınca öğrenciler ve aileleri duruma tepki gösterdi. Yapılan zamların haksız olduğunu belirten aileler ve öğrenciler, okul önünde toplanarak durumu protesto etti. Yatay geçişlerin süresinin bittiğini ve üniversitenin bunu bilerek yaptığını savunan öğrenciler, mecburen ücretleri ödemeleri gerektiğini ya da kayıtlarının donduracaklarını belirtti. Kayıtlarını dondurmak istemeyen ve eğitim hayatının devam etmek istediklerini söyleyen öğrenciler Dudullu’da bulunan kampüste üniversite yönetimini protesto ederek, zamların haklı bir seviyeye çekilmesini istedi. Bazı öğrenciler 46 bin lira ödeme yapması gerekirken, yapılan zam ile bu seviyenin 130 bin liraya çıktığını söyledi.

“Hangi mantığa göre böyle bir şey yapabiliyorlar bilmiyorum”

“46 bin lira taksitli ödediğim ücretim 130 bin lira oldu”

46 bin lira ödeme yaptığını ve bunun zam ile 130 bin liraya çıktığını belirten öğrenci Berk Kemal Yarayan, “2020 yılında üniversiteye girdim. Okulumuz 2018 yılından 2020 yılına itibaren yüzde 5 eğitim ücreti artışı, 2021 girişli öğrencilere ise yüzde 10 eğitim ücreti artışı vadetti. Bunu okulumuzun her tarafında gördük fakat bu sene 46 bin lira taksitli ödediğim ücretim, 130 bin lira oldu. Mağduruz, hakkımızı arıyoruz. 130 bin liralık ücret çok fazla, benim sadece annem var ve bu ücreti ödemem imkansız” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Cüneyt Sevindik – Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir