Şebnem Şirin’in ailesi, katile verilen cezayı yetersiz buldu

Şebnem Şirin’in ailesi, katile verilen cezayı yetersiz buldu Şirin’in annesi Pervin Tokat; “Şebnem’in yanına nasıl gideceğim” diyerek karar tepki gösterdi Denizli’de 25 yaşındaki gıda mühendisi Şebnem Şirin’i boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan erkek arkadaşı Furkan Zıbıncı, iyi…

Şebnem Şirin’in ailesi, katile verilen cezayı yetersiz buldu
  • 0
  • 429
  • 7 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Şebnem Şirin‘in ailesi, katile verilen cezayı yetersiz buldu

Şirin’in annesi Pervin Tokat ; “Şebnem’in yanına nasıl gideceğim” diyerek karar tepki gösterdi

DENİZLİ – Denizli‘de 25 yaşındaki gıda mühendisi Şebnem Şirin‘i boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan erkek arkadaşı Furkan Zıbıncı, iyi hal indirimi aranmaksızın müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cezayı yetersiz bulunan Şirin’in annesi, “Şebnem’in yanına nasıl gideceğim” gideceğim diyerek karara tepki gösterdi.

27 Ekim 2021 tarihinde Pamukkale ilçesi Çamlaraltı Mahallesi’nde bir apartta meydana gelen olayda, 25 yaşındaki gıda mühendisi Şebnem Şirin, erkek arkadaşı Furkan Zıbıncı tarafından boğazı bıçakla kesilerek öldürülmüştü. Tutuklu sanık Zıbıncı hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis talebiyle Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın 5. duruşmasında karar çıktı.

Sanık Furkan Zıbıncı’nın avukatının sağlık raporu aldığı gerekçesiyle bugüne ertelenen karar duruşmasında, Şebnem Şirin‘in ailesi, ailenin avukatları hazır bulundu. Sanık Furkan Zıbıncı, duruşmaya tutuklu bulunduğu Antalya S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS ile katıldı. Son savunmaları alan mahkeme heyeti, sanık hakkında verilen kararı açıkladı. Zıbıncı, iyi hal indirimi aranmaksızın müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

“Şebnem’in yanına nasıl gideceğim”

Verilen cezayı yetersiz bulan Şebnem Şirin‘in ailesi, duruşma sonrası karara tepki gösterdi.

Kararın yetersiz olduğunu iddia eden anne Pervin Tokat, “Ben kuzumun yanına nasıl gideceğim şimdi, ağırlaştırılmış müebbet istiyoruz” diyerek, adliye önünde gözyaşı döktü. Tokat, “Benim yavrum 11 ay 3 gündür toprağın altında. Ben şimdi Şebnem’in yanına ne yüzle gideceğim. Onu orada ömür boyu besleyecekler. Hakimler ve savcılar bu karardan elinde sonunda vazgeçip gerçek ağırlaştırılmış müebbet hapsi mutlaka vereceklerine inanıyorum. Şebnem için aylarca ve yıllarca evimde Şebnem’im diye acılarımla ağlarım, Onun ağırlaştırılmış müebbet aldığı günü görmeden ölmeyeceğim. Onun tek kişilik odalar da öldüğünü görmeden ölmeyeceğim. Onu orada öyle besleyemezler. Benim kızım çok güçlüydü. Ben Şebnem’in annesi olarak söz veriyorum bu olayın sonuna kadar takipçisiyim” diye konuştu.

“Bu intihar notu apaçık taammüt ortaya koyuyor”

Suçun tamamen tasarlanarak işlendiğini savunan ailenin avukatı Mustafa Pelek de kararı İstinaf Mahkemesine taşıyacaklarını söyledi. Pelek, “Son sözü Yargıtay söyleyecek, ona göre hiçbir şey bitmiş değil. Biz bunun canavarca hisle olduğunu anlatacağız herkese. Bu intihar notu apaçık taammüt ortaya koyuyor. İntihar notunda o kız diye not alıp tasarlamış. Tasarlama yaptığı ve attığı süre belli. Eylemi gerçekleştirildiği belli. Daha önceden de öldürürüm şeklinde tehditleri var” şeklinde konuştu.

“Şebnem’in acı ölüm haberi bizi yıktı”

Şebnem Şirin‘in lise öğretmeni Muammer Aykut ise öğrencisiyle anılarını şu şekilde paylaştı:

“Okulumuzun pırıl pırıl sporcu kızıydı. Ben her zaman söylerim Şebnem Şirin kızımız okulumuzun hep en başarılı sporcu ve öğrencisiydi. Şebnem her teneffüs yanımıza gelirdi. Annesiyle diyalogu çok iyi biriydi. Şebnem’in acı ölüm haberi bizi yıktı. Şu annesinin yanan yüreğinin biraz hafiflemesi en büyük dileğimiz”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eren Elyesa Polat – 3. Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir