Niksar’da sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor

Niksar’da sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor
  • 0
  • 390
  • 4 Mayıs 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalaması: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • +
  • -

Ülke genelinde yaşanan genel yasak uygulaması Niksar’da sıkı bir şekilde takip ediliyor.

Ülke genelinde  yaşanan Pandemi yasakları sıkı bir şekilde devam ediyor.

Pandemi yasakları kapsamına girmeyen üretim tesisleri, Tarım, Hayvancılık ve İnşaat sektöründe çalışanlar yasak kapsamında olmadığı için normal çalışmalarına devam ediyor.

Pandemi yasaklarında üretimin durmaması, gıda ihtiyaçlarının karşılanması için üretimin daha fazla yapılarak devam etmesi sağlanıyor.

Tarım ve Hayvancılık yapan işletmeler ve kişilerin üretimlerini artırmak için Hükümet çeşitli destekler vererek insanların sağlıklı beslenmesine katkı sağlıyor.

Niksar’da Pandemi yasaklarına alınmayan İnşaat sektörü ve inşaat sektörüne destek sağlayan işletmelerde çalışmaya devam ediyor.

Çiftçilerin tarımda ve Hayvancılık yaparken karşılaştıkları sıkıntıların  önlenmesi için bazı tamir işyerleri de hizmet vererek arızalanan araçların yapılmasına destek veriyor.

Pandemi kısıtlaması ile mücadele yapılırken, insanların geleceğini sıkıntıya sokacak kısıtlamalardan mümkün olduğunda uzak tutuluyor.

Pandemi yasakları genelgesi yayınlanmasında tüm sektörleri ayrı ayrı açıklamaması bazı aksaklıkların meydana gelmesine neden olması dolayısı ile, yerel yöneticiler yani Valiler ve Kaymakamlar vasıtası ile hangi alandaki işletmelerin kısıtlamadan muaf tutulduğunu yerel imkanlarla halkın bilgisine sunuyorlar.

Niksar’da Pandemi kısıtlaması ile birlikte şehir dışından gelen çok sayıda vatandaşa rağmen şu ana kadar, şehirde ve köylerde herhangi bir sıkıntıya raslanmamasıda halk arasında sevinçle karşılanmaktadır.

Haber İmtiyaz: https://www.yesilniksar.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir