NİKSAR OVASINDA KANAL TEMİZLİĞİ YAPILIYOR

NİKSAR OVASINDA KANAL TEMİZLİĞİ YAPILIYOR
  • 0
  • 494
  • 7 Mayıs 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

DSİ Tokat 72. Sube Müdürlüğü ve Niksar Ovası  Sulama Birliği ile birlikte  Niksar Ovası Geneli’nde Kurutma Kanalları ve Beton Sulama kanalları içinde temizlik çalışmaları yaptı.

Niksar Ovasına hayat veren Kurutma kanalları uzun yıllar temizlenmemiş, Yağmurların aşırı yağması sonucu toprakla dolu olan Kuurutma kanalları yağan araziden yeterli suyu çekemediği için Ovada ekim yapan çiftçilerin mahsulleri ciddi zarar görüyordu.

TOKAT DSİ 72. Şube Müdürlüğü, Niksar Ovası Sulama Birliğine araç takviyesi yaparak Kurutma Kanallarının temizlenmesine destek verdi, Niksar Ovası Sulama Birliği başkanlığı da kendi iş makinaları ve kiraladıkları iş makinaları ile önemli temizlik yapmış oldular.

Niksar Ovasında Kurutma kanalları ve Beton Sulama kanalları alanına beton kanalların tepesine arazi sahipleri Kavak ağaçları dikmiş daha önce Kanal alanlarında ciddi temizlik çalışması yapılmış olsada halen sulama kanallarının beton alanına bitişik Kavak ağaçlarının dikili oluşu Sulama  kanallarına ciddi zarar verdiği dikkat çekiyor, Sulama kanallarının etrafının temiz olması suyun sağlıklı akmasını sağlayacak oluşu çiftçilerin faydasına ve aynı zamanda kurumun ekonomik olarak zarar etmemesini sağlayacaktır.

Niksar Ovası Sulama Birliği başkanı Fatih Korkmaz yapılan çalışmaları bizzat ekibi ile birlikte kontrol ederek kanalların sağlıklı çalışmasını takip ediyor.

Tokat DSİ il müdürü ALİ Çetin Kaya ve Makine Mühendisi Makine İkmal müdürü Eral Yıldırım’da Niksar’a gelerek çalışmaları yerinde tespit erek arazilerin sağlıklı çalışmalarına destek veriyorlar.

Niksar Ovası Sulama Birliği olarak; Niksar Fatlı Regülatörü Rezarvuar Alanı Rusubat Temizliği, Drenaj Temizliği, Kanal Temizliği, Tıkanma Balçık Temizliği, Kanal Akış Rahatlatma Temizliği  başlamış temizlik devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir