MESLEK LİSELİLER, ATIK MALZEMELERİ KÜTÜPHANE RAFINA DÖNÜŞTÜRÜYOR

TOKAT (DHA) – TOKAT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde marangozluk bölümü öğrencileri eski okul sırası, varil, limon kasası ve palet gibi atık …

MESLEK LİSELİLER, ATIK MALZEMELERİ KÜTÜPHANE RAFINA DÖNÜŞTÜRÜYOR
  • 0
  • 211
  • 19 Şubat 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

TOKAT (DHA) – TOKAT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde marangozluk bölümü öğrencileri eski okul sırası, varil, limon kasası ve palet gibi atık malzemeleri kitap raflarına dönüştürüyor. Üretilen raflar köylerde açılan okul kütüphanelerinde kullanılıyor. Okul Müdürü Ali Vanlıoğlu, “Okulumuzda atıl durumda olan malzemeleri kütüphane raflarına dönüştürüyoruz. Yaptığımız raflar özellikle köylerde oluşturulan kütüphanelere gönderiliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı Sıfır Atık Projesi’ne destek olmak için Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde marangozluk bölümü öğrencileri, eski okul sırası, varil, limon kasası ve paletlerden okulların kütüphaneleri için raf yapıyor. Bu kapsamda atık malzemeler değerlendirilirken, öğrenciler ise bilinçlendiriliyor.

Okulun 11’inci sınıf öğrencisi Enes Boyacı ise, “Bütün okullara geri dönüşüm kazandırıyoruz, çöplerden topladıklarımızla. Okulumuz bize geri dönüşümü ve doğayı temizlemeyi öğretiyor. Hem öğreniyoruz hem de doğayı temizliyoruz” diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı – Güncel

Anadolu Lisesi, okul müdürü, Kitap, Tokat, Güncel, Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir