MAHKEMEDE İFADE DEĞİŞTİRMİŞTİ BABA KIZIN DAVASINDA DİNLENEN POLİSLER: ÖZGÜR İRADESİYLE İFADE VERDİ

SULTANGAZİ’de 15 yaşındaki kızının Instagram’da erkeklerle konuşmasına sinirlenerek kızını darbeden ve dayaktan kaçarak balkona çıkan kızına …

MAHKEMEDE İFADE DEĞİŞTİRMİŞTİ BABA KIZIN DAVASINDA DİNLENEN POLİSLER: ÖZGÜR İRADESİYLE İFADE VERDİ
  • 0
  • 93
  • 28 Nisan 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

SULTANGAZİ’de 15 yaşındaki kızının Instagram’da erkeklerle konuşmasına sinirlenerek kızını darbeden ve dayaktan kaçarak balkona çıkan kızına “Atla işimi kolaylaştır” dediği öne sürülen baba Haci Ş.’nin yargılandığı davada, mağdur kızın ifadesini alan polisler tanık olarak dinlendi. Karakolda babasının “Atla” demesi üzerine atladığını belirten mağdur A.Ş’nin mahkemede “Dengem kayboldu, düştüm” diyerek ifade değiştirmesi üzerine dinlenen polisler, mağdurun kendi iradesiyle söylediklerini tutanağa geçirdiklerini belirttiler.

Esentepe Mahallesi’nde 8 Ocak’ta yaşanan olay sonrasında 4. kattaki balkondan aşağıya düşen mağdur A.Ş. önce park halinde bulunan bir otomobilin üstüne sonra da arabadan sekerek beton zemine düşmüştü.

SANIK: BEN BİR BABAYIM, KIZIMI NASIL ATARIM

İlk duruşmada savunması alınan baba Haci Ş., “Olay nasıl oldu inanın ben de bilmiyorum. Ben bir babayım, kızımı nasıl atarım. Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Kızımı dövmedim. Telefonunu alıp kurcalamadım. Daha sonra gidip tekrar uyudum. Sonradan kızımın balkondan düştüğünü öğrendim” demişti. Karakolda babasının “Atla” demesi üzerine atladığını belirten mağdur A.Ş. ise mahkemede psikolog eşliğinde alınan ifadesinde, “Balkona hava almak için çıktım, dengem kayboldu ve düştüm. İlk ifademi kabul etmiyorum” diyerek şikayetçi olmadığını söylemişti. Anne Hacer Ş. de olayın eşiyle alakası olmadığını öne sürerek “Kızım dengesini kaybedip düştü” demişti.

İKİNCİ DURUŞMA GÖRÜLDÜ

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ikinci duruşmaya, baba Haci Ş. tutuklu bulunduğu Silivri 3 Nolu Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Şikayetçi olarak da Aile Bakanlığı avukatı duruşmada hazır bulundu.

POLİSLER TANIK OLARAK DİNLENDİ

Duruşmada, olay günü balkondan düşen mağdurenin, “Babasının kendisini darbettiğini, ‘atla’ demesi üzerine atladığını, babasıyla yaşamak istemediği” yönündeki ifadesini alan polisler tanık olarak dinlendi. Tutanaklarda imzası olan iki polis memuru, mağdurenin Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ifadesini aldıklarını ve A.Ş.’nin ifadesini kendi özgür iradesiyle verdiğini, imza attığını söylediler.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, “Sanık babanın olay günü kızının Instagram üzerinde erkeklerle konuştuğunu görmesi üzerine sinirlenerek mağduru darbettiği, balkona geçen mağdurun atlayacağını söylemesinden sonra babanın ‘atlarsan atla işimi kolaylaştırırsın’ demesi üzerine mağdurun balkondan atladığını belirtti. Savcı, sanık babanın “Cebir ve tehdit altında kızını intihara yönlendirerek kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapsini talep ederek yurt dışı yasağıyla tahliyesini talep etti.

TUTUKLULUK DEVAM

Sanık avukatı Ali Yücel ise tahliye talebine katıldıklarını belirterek mütalaaya karşı savunma yapmak üzere süre talep etti. Aile Bakanlığı avukatı da süre talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, sanık Haci Ş.’nin saklanma şüphesinin olması, delillerin henüz toplanmamış olması, suçun vasıf ve mahiyetini dikkate alarak tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ertelendi. Bir dahaki celse tarafların son ifadeleri alınarak, karar açıklanacak.

İDDİANAME

Mağdurda kemik kırığı olacak şekilde yaralandığı kaydedilen iddianamede, olay günü şüphelinin kızının Instagram üzerinden erkeklerle konuştuğunu görmesi üzerine sinirlenerek mağduru darbettiği anlatıldı. İddianamede mağdurun babası kendisini darbederken kardeşinin odasının penceresine çıktığı ve kardeşinin “İn” demesi üzerine indiği, buna rağmen şüphelinin mağduru darbetmeye devam ettiği, mağdurun babasının baskılarına dayanamayarak balkondan atladığı ve mağdur atlamadan şüphelinin mağdura “Atla işimi kolaylaştır” diyerek kastını ortaya koyduğu, böylece şüphelinin “Cebir ve tehdit altında kızını intihara yönlendirerek kasten öldürmeye teşebbüs” suçunu işlediği kaydedildi. Şüphelinin 13 yıldan 20 yıla kadar hapsi talep edildi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.