HAYALDİ, GERÇEK OLDU

HAYALDİ, GERÇEK OLDU
  • 0
  • 429
  • 5 Mayıs 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalaması: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • +
  • -

VALİ DR. OZAN BALCI’NIN GİRİŞİMLERİ İLE; “TOZANLI VADİSİ CEVİZ BAHÇESİ OLUYOR”

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Reşadiye ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunup çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Balcı Tozanlı vadisi ceviz bahçesi olacak dedi.

Reşadiye Tozanlı Vadisinde muhtarlar ve çiftçiler ile bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, burada yaptığı açıklamada Tozanlı Vadisini ceviz bahçeleriyle donatacağız. Toprağı, çiftçiyi seviyoruz. Çiftçimize devletimizin tüm birimleriyle desteği tamdır diyen Balcı, Almus ve Reşadiye Tozanlı Vadilerinde yaklaşık 7 bin 500 dekar alanda ceviz diktik. Daha çok alana ceviz dikeceğiz. Sonbaharda dikimlerimiz başlayacak. 1 Milyon Cevizin 500 binini Tozan Vadisine dikeceğiz dedi. Buradan Reşadiye’ye hareket eden Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekiler Reşadiye Sazak Şehitliğini ziyaret edip şehitler ruhuna dua ettiler. Balcı şehitlikte yaptığı açıklamada vatanımızın birliği ve bütünlüğü için devlet, millet, bağımsızlık, ezan ve bayrak uğruna şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize rahmet gazilerimize sağlık, afiyet dilerim dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye Kaymakamı Fidan Bozkır ve Özel idare Genel Sekreteriyle Reşadiye Soğukpınar Şelalesinde rast geldi. Vali Tokat adeta bir tabiat cenneti. Her yeri ayrı bir doğa harikası. Soğukpınar Şelalesi’de Tokat’ımızın bir değeri dedi. Vali Balcı, Reşadiye Kaymakamı Fidan Bozkır, Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreter Recep Gökçe ve beraberindekiler önce Reşadiye Toplum Sağlığı Merkezini, Reşadiye İlçe Halk Kütüphanesi inşaatını ziyaret edip bilgi alan Balcı yaptığı açıklamada. Tokat İl Halk Kütüphanesi inşaatı hızla devam ediyor. Niksar, Başçiftlik, Almus, Artova, Yeşilyurt İlçe Halk Kütüphanelerinin temelleri iki ay içerisinde atılacak. Pazar ilçemizde eski Hükümet Konağının kütüphane olarak restorasyonu devam ediyor. Türkiye’nin ilk müstakil Bebek ve Çocuk Kütüphanesinin Tokat’a kazandırıldığını hatırlatan Vali, 89 Z Kütüphane yapıldı. 59’unun yapımı devam ediyor. 71’i de planlandı. Tokat, 219 Z Kütüphane ile Türkiye’nin en fazla Z Kütüphanesi olan illeri arasında dedi.

Gençlik Spor Yatırımları kapsamında Reşadiye’de Gençlik Merkezi inşaatında ve Spor Tokat tesisleri (voleybol-basketbol sahası, tenis kortu) yapılması planlanan alanda incelemelerde bulundu. Balcı Reşadiye Gençlik Merkezimiz bitiyor. Reşadiye’ye ayrıca spor salonu, yüzme havuzu kazandırıyoruz. Yine Spor Tokat tesisleri (halı saha, voleybol-basketbol sahası, tenis kortu) yapacağız. Reşadiye’mize, gençlerimize, çocuklarımıza “hayırlı olsun” dedi.

Reşadiye’de Trafik Eğitim Pisti inşaatında incelemelerde bulunan vali özel İdare ve İlçe Belediyelerimizin katkılarıyla 11 ilçemize çocuklarımızın erken yaşta trafik kurallarını öğrenmesi için Trafik Eğitim Pisti yapıyoruz diyen ve beraberindekiler buradan Reşadiye’de Millet Bahçesi yapılacak alanda ve Reşadiye Zinav Gölü Tabiat Parkı çalışmalarını yerinde incelediler. Vali Zinav Gölünü güzelleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Reşadiye termal kaplıcalarında ve Termal Meslek Lisesi oteli yapılacak alanda ve Reşadiye’de Anaokulu yapılacak alanda incelemelerde bulunan Vali Balcı Reşadiye’ye Meslek ve Teknik Lisesi Uygulama Oteli kazandırıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun dedi.

Vali Balcı;  “Eğitim yatırımları kapsamında Reşadiye’ye MTAL Termal Uygulama Oteli, Anaokul ve Ortaokul, Bereketli İlkokulu, Bozçalı Ortaokulu, Fen Lisesi ve Yurt yapıyoruz yeni okul yapımı ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. İl merkezi başta olmak üzere ilçelerimiz ve köylerimizde, 76 okulumuzu yeniden yapacağız. 72 okulumuzun ise güçlendirme çalışması yapılacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi, incelemelerden sonra, Tokat’a gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Haber: Yeşil Niksar Gazetesi

Mehmet DEVECİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir