GOP’TAN YERLİ SEBZE ÜRETİMİNE DESTEK

GOP’TAN YERLİ SEBZE ÜRETİMİNE DESTEK
  • 0
  • 634
  • 5 Mayıs 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalaması: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • +
  • -

GOP Üniversitesinde Yetiştirilen Sebze Fidelerinin Satışı Başladı.

GOP Üniversi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Seralarında yetiştirilen Tokat biberi, Tokat domatesi, pembe domates, hibrit yer domatesi, sofralık salçalık domates, kapya biber, sivri biber, kıl biber, kavun, siyah kabuk karpuz, alaca karpuz, sırık hıyar, yer hıyarı, kabak ve bal kabağı fidelerinin satışları başladı.

Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Naif Geboloğlu yaptığı açıklamada, “hazır sebze üretimini yaygınlaştırmak amacıyla kurulan seralarda yetiştirilen fideler pandemi döneminde yoğun ilgi görüyor. Çiftçilerin yanı sıra hobi bahçesi olan vatandaşlar da fideleri maliyetine alma imkânı buluyor. Geçen yıla göre fide taleplerinde yüzden 30’luk bir artış yaşandı. Biz de bu yıl 1 milyon 200 bin dolayında bir tohum ekimi yaptık” dedi. Talebin oldukça fazla olduğunu belirten Geboloğlu yapılan çalışmalarla özel sektöre bilgi üretildiğini ve tecrübeli eleman yetiştirildiğini söyledi.

GOP Üniversitesinin Tarım çalışmalarına vermiş olduğu destek ve yerli üretim konusundaki çalışmalardan dolayı Çiftçiler ve tüketici vatandaşlar çalışmalardan son derece memnun oldukları görüldü

Yeşil Niksar Gazetesi

Mehmet DEVECİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir