“Geleceğe destek ol projesi” ile 10 bilgisayar teslim edilecek

“Geleceğe destek ol projesi” ile 10 bilgisayar teslim edilecek EAGD Derneği, “Geleceğe Destek Ol Projesi” kapsamında Bodrum Belediyesi Temizlik …

“Geleceğe destek ol projesi” ile 10 bilgisayar teslim edilecek
  • 0
  • 205
  • 5 Mart 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

“Geleceğe destek ol projesi” ile 10 bilgisayar teslim edilecek

EAGD Derneği, “Geleceğe Destek Ol Projesi” kapsamında Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından toplanan ve vatandaşlar tarafından 1. Sınıf Atık Merkezi’ne teslim edilen elektronik eşyaların tamirat ve bakımını yaptı. Geçtiğimiz kasım ayında başlayan proje ile atık elektronik malzemelerden bugüne kadar 10 bilgisayar tamir eden EAGD, bilgisayarları Bodrum Belediyesi’ne teslim edecek.

Projedeki son durum hakkında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a bilgi veren Yanındayım Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş, EAGD Derneği Başkanı Burak Köktürk ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, protokolün yenilenerek kapsamının genişletilmesi için çalışmaları sürdüreceklerini bildirdi. Hazır olan 10 bilgisayar ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçilerek ihtiyacı olan okullara teslim edilecek.

Bodrum Belediyesi’ni ziyarete gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a da proje hakkında bilgi verilirken Tokat, aynı projeyi Milas’ta da seve seve hayata geçirebileceklerini söyledi.

Projeye destek olmak için “alo atık hattı”

Atık durumunda bulunan elektronik eşyalar, EAGD Derneği tarafından tamir edilerek proje kapsamında köy okullarına teslim edilecek. 10 adet bilgisayarın dışında tamiratı yapılamayan elektronik eşyalar ise Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Merkezi’ne kayıt işleminden sonra geri dönüşüm tesisine gönderilecek.

Bu proje ile vatandaşların gözünde atık olarak görülen elektronik malzemelerin aslında tamir ve bakım ile kullanabileceğini göstermek ve yeni nesillere örnek olmak amaçlanıyor. Ayrıca bilgisayar sınıfı bulunmayan okullarda ise bu geri dönüştürülen elektronik atıklar ile bilgisayar sınıfları oluşturmak hedefleniyor.

İhlas Haber Ajansı / Eren Ayhan – Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir