ERBAA’DA 17 YAŞINDAKİ BÜŞRA’YI HAYATTAN KOPARMIŞTI

ERBAA’DA 17 YAŞINDAKİ BÜŞRA’YI HAYATTAN KOPARMIŞTI
  • 0
  • 351
  • 21 Mayıs 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalaması: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • +
  • -

Tokat’ta yeni bir yorgun mermi olayı yaşandı. Erbaa‘da 17 yaşındaki Büşra’yı hayattan koparan yorgun mermi bu kez Tokat’ta bir otomobilin tavanına saplandı. Aracın tavanını delen yorgun mermiden sürücü kıl payı ile kurtuldu.

Erbaa’da 17 yaşındaki lise öğrencisi Hanife Büşra Konyar’ın başına saplanarak ölümüne neden olan yorgun mermi bu kez Tokat’ta ortaya çıktı. Behzat Bulvarı’nda seyir halindeki olan bir otomobilin tavanına yorgun mermi saplandı. Ferhat Akgünler (41) idaresindeki otomobile nereden ateşlendiği belirlenemeyen bir yorgun mermi isabet etti. Otomobilin tavanını delerek içeri giren mermi çekirdeğinden Akgünler ile birlikte araçta bulunan eşi ve çocuğu yara almadan kurtuldu. Ölümden dönen sürücü otomobilini Çay Mahallesi’nde durdurarak polise haber verdi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler bir süre yorgun mermiyi aradı. Çok geçmeden mermi çekirdeği arka koltuğun yan tarafında bulundu. Polis ekipleri tabancayı ateşleyen kişinin bulunması için çalışma başlattı.

Marketten alışveriş yaparak eve döndükleri sırada bir ses duyduğunu belirten Akgünler, “Seyir halindeyken bir patlama sesi duydum. Aracıma yorgun mermi geldiğini fark ettim. Polisi aradım. Birkaç santim daha yakınıma düşeydi mermi hayatımıza mal olacaktı. Küçük bir sıyrıkla kurtardık. Havaya silah atılmaması, her önüne gelene silah verilmemesini istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir