CHP’Lİ DURMAZ: SAMSUNDA YAKILAN MEŞALE HİÇ SÖNMEYECEK…

CHP’Lİ DURMAZ: SAMSUNDA YAKILAN MEŞALE HİÇ SÖNMEYECEK…
  • 0
  • 370
  • 19 Mayıs 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102 yılı nedeniyle basın açıklaması yaptı. /

“Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

102 Yıl önce Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor!

“Gençler; Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.

Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.”

M. Kemal Atatürk

Atatürk’ün vatan kadar kıymet verdiği, Türk Gençliği; Bizler bu vatanın evlatları olarak bağımsızlık mücadelesinden, cumhuriyet değerlerinden hiç vazgeçmeden günümüzü ve geleceğimizi korumaya, aydınlık yarınları yaratmaya ant içtik! Biliyoruz ki yurdumuzu karanlık emellerine çekmek için uğraşanlar hep olacaktır! Biz elimize aldığımız özgürlük meşalesini sizlere devrettik, sizler de sizden sonrakilere elden ele bu umudu, bu inancı büyüteceksiniz…

Bu ülkenin umudu sizlersiniz sizlerin varlığı ve inancı ile inanıyoruz ki; her şey çok güzel olacak!

Bugün ülkemizde en umutsuz kesimi gençler oluşturuyor. Genç işsizlik yüzde 25 oranında, gençler gelecekten umutsuz ve yurtdışına gitmeyi hedef edinmiş!

Bizler gençlerin umudu olmaya hazırız, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında gençlerimiz ülkelerine hizmet etmek için yarışacak!

Biz bu umuda bu gençliğe sahip çıkmazsak en büyük servetimizi kaybederiz.

Gençlerimizi kaybedersek bağımsızlığımızı kaybederiz!

Bu umuda sahip çıkmak gençlere aydınlık bir gelecek yaratmak için Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine daha büyük kararlılıkla sarılacağız…

Gençliğin varlığı ile Samsunda yakılan meşale hiç sönmeyecek…

Bu mücadele gününde Tokat’ımızın değeri Piyade Yüzbaşı Mustafa Sabri Süsoy’da Bandırma vapurunda Atatürk’le birlikte Samsun’a çıkanlardandır. Tokatlı Yüzbaşı Süsoy’u Tokat adına ayrıca anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, o günden bu güne ülkenin bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizi, hala mücadeleye devam eden gazilerimizi ve bize bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ile anıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir