BAKAN YARDIMCISI OLARAK ATAMASI YAPILDI

BAKAN YARDIMCISI OLARAK ATAMASI YAPILDI
  • 0
  • 512
  • 7 Mayıs 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın tensipleriyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Bakan Yardımcılığı görevine atanan hemşehrimiz  Ahmet Erdem’i  Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının tek bakanlık olması dolayısı ile yeni yapılanması sonucu yeni görev dağılımı kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Bakan Yardımcılığı görevine atanan Ahmet Erdem’in özgeçmişi.

AHMET ERDEM KİMDİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’nın kurulması kararının ardından yeni bakanlar ve yardımcıları da belirlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem oldu.  1956 yılı Tokat doğumlu olan Ahmet Erdem, Liseye kadar Tokat’ta eğitim gören Erdem lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Ankara’da tamamladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Yüksek Hakem Kurulu Genel Sekreterliği, Müsteşar Yardımcılığı, Bakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Müşavirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı yaptı. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri öncesi kurulan seçim hükûmetine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak bağımsız üye olarak atanmıştır.

25 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı olarak atandı. Evli ve iki çocuk babası olan Erdem orta seviyede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Yeşil Niksar Gazatesi

Mehmet DEVECİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir