Bakan Karaismailoğlu, Trabzon’da partililerle bayramlaştı Açıklaması

Karaismailoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanlığınca Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlemen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada …

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon’da partililerle bayramlaştı Açıklaması
  • 0
  • 151
  • 15 Mayıs 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

Karaismailoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanlığınca Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlemen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramı’nın insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni etti.

Havalimanı sayısını 61’e çıkaracaklarını dile getiren Karaismailoğlu, “Dünyanın 129 ülkesindeki tam 337 noktaya uçuyoruz. Geçen yıl yolcu sayısıyla İstanbul Havalimanı’mız, Avrupa’da birinci oldu. Hani şu ‘Kimse uçmaz.’ dedikleri İstanbul Havalimanı var ya… Pandemiye rağmen 30 Nisan’da rekor kırarak toplam 1301 uçuş İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirildi. Sadece cuma günü 195 bin 640 yolcu seyahat etti. 30 Nisan Cuma günü Trabzon Havalimanı da 87 uçuş 10 bin 557 yolcuya ev sahipliği yaparak son iki yılın rekorunu kırdı.” ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu, tersane sayısını 37’den 84’e, liman sayısını da 149’dan 217’ye çıkararak, Mavi Vatan’da da söz sahibi olduklarının altını çizerek, Türksat5A ve Türksat5B haberleşme uydusunu başarı ile uzaya göndererek, aynı yıl 2 uydu birden gönderen nadir ülkelerden olduklarını, yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat6A’yı da Cumhuriyet’in 100’üncü yılında uzaya göndereceklerini söyledi.

“İşletme performansını artıran kesintisiz trafik akışıyla yollarımızda, seyahat süresinde yıllık 7 milyar saat tasarruf elde ettik. Akaryakıttan 1 milyar litre tasarruf sağlıyoruz. Bunların sonucu olarak yıllık toplam 85 milyar liralık tasarruf sağlıyoruz. Yaptığımız tasarruflarla birlikte emisyon salınımını da yıllık 5 milyon ton azalttık. Bunun yanında yatırımlarımız sayesinde, yol güvenliği artarken trafik kazalarında yüzde 80’e varan azalmalar olmuştur. Bu da her yıl 9 bin 500 vatandaşımızın canının kurtulması demektir.”

Muhalefete eleştiri

Törende, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu da konuşma yaptı.

Program sonunda partililerle tek tek bayramlaşarak fotoğraf çektiren Karaismailoğlu, Uzun Sokak, Kahmaranmaraş ve Kunduracılar caddelerinde esnaf ziyareti de yaptı.

???????

AA / Gazi Nogay – Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir