ATAŞEHİR’DE GÖRME ENGELLİYE TEKME TOKAT SALDIRI KAMERADA

ATAŞEHİR’DE görme engelli Kenan Baş, tanımadığı biri tarafından tekme tokat darbedildi. Aldığı darbelerle yere yığılan Baş, çevredekilerin araya …

ATAŞEHİR’DE GÖRME ENGELLİYE TEKME TOKAT SALDIRI KAMERADA
  • 0
  • 182
  • 19 Temmuz 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

ATAŞEHİR’DE görme engelli Kenan Baş, tanımadığı biri tarafından tekme tokat darbedildi. Aldığı darbelerle yere yığılan Baş, çevredekilerin araya girmesiyle kurtulurken, saldırı güvenlik kameralarına yansıdı.

İddialara göre Kenan Baş (36), yıllar önce geçirdiği ameliyat sonrasında yapılan yanlış tedavi nedeniyle görme yetisini kaybetti. Ataşehir’de ev olarak kullandığı bir dükkanda yaşayan Baş, 12 Temmuz Salı günü saat 22.45 sıralarında ekmek ve çekirdek almak için dışarı çıktı. Yaşadığı yerin yakınındaki fırına giderken Baş’ın koluna tanımadığı biri girdi. Daha sonra tanımadığı kişi, Baş’ı rahatsız ederek takip etmeye başladı. Fırının ardından bakkala giren Baş, aldığı ürünün parasını verirken, biraz önce kendisini takip eden kişi de içeri girdi. Kenan Baş’a, aldığı ürünleri poşete koyarak bakkaldan ayrılacağı sırada, tanımadığı kişi tekme ve tokatla saldırdı. Bakkaldakilerin müdahalesine rağmen saldırgan Baş’a tekme atmaya devam etti. Bu sırada 36 yaşındaki Kenan Baş aldığı darbelerle yere düştü. Bir süre sonra bakkalın sahibi ve müşteriler, alkollü olduğu iddia edilen saldırganı durdurarak dışarı çıkardı. Tanımadığı kişi tarafından darbedilen Baş, saldırgandan şikayetçi oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, saldırganı gözaltına aldı. Yapılan işlemlerin ardından mahkemeye çıkarılan saldırgan serbest bırakıldı.

“SALDIRGAN SERBEST KALDI, CAN GÜVENLİĞİM YOK”

Şikayetini geri alması için tehdit edildiğini söyleyen Kenan Baş “Fırından ekmeğimi aldıktan sonra bakkala gittim. Bakkaldan bir çekirdek alıp tekrar evime dönecektim. O esnada saldırıya uğradım. Bakkalın içerisindeki insanlar ayırmaya başladı. Polis, yarım saat sonra geldi. Suç duyurusunda bulunduk. Serbest kaldı. Mahkeme hala devam ediyor ama şikayetimi geri almam için tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok. Ne yapmam lazım? Kime başvuracağım? Adalet olmuş olsaydı o saldırganı bırakmazlardı” diye konuştu.

“KESİNLİKLE TANIMIYORUM, NİYE SALDIRDIĞINI DA BİLMİYORUM”Saldırganı kesinlikle tanımadığı belirten Kenan Baş, “Bir nedeni, bir sebebi yok. Alkollüymüş sözde. Alkollü olmasının arkasına sığınarak insanlara saldırmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Adam direkt koluma girdi. Darbetmeye başladı. Tokat atıp    yerde tekmeledi. Bakkaldakiler yardım etti” dedi.Fırın çalışanı Üzeyir Ergen ise “Kenan Abi’yi biz yıllardır tanıyoruz. Hem komşumuz hem bir abi gibi sevdiğimiz bir. Yapılan saldırıyı kınıyoruz. Gerçekten çok üzücü durum. Yani neden yapar ki bir insan bunu? Ne isteyebilir bu insandan yani görme engelli birisi” diye konuştu.

SALDIRI KAMEREDAGörme engelli Baş’ın uğradığı tekmeli tokatlı saldırı bakkalın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, bakkaldan alışveriş yapan Baş ücretini ödedikten sonra bir kişinin saldırısına uğruyor. Tekme ve tokatlarla saldırıya uğrayan Baş aldığı darbelerle yere yığılıyor. Bakkaldaki müşteriler araya girerek saldırganı uzaklaştırma çalışıyor. Bir kişi de Kenan Baş’ı yerden kaldırıyor.

Görüntü dökümü: ————————(Güvenlik kamera)-Kemana Baş’ın bakkala girmesi-Bakkaldaki diğer müşteriler-Saldırganın bakkala girmesi (beyaz tişörtlüTokat atması-Yere düşürerek tekmelemesi-Vatandaşların araya girmesi-Saldırganı uzaklaştırmaya çalışması-Engelli vatandaşın terden kaldırılması(Aktüel görüntü)-Kenan Baş’ın kaldığı yerKenan Baş ile röportaj-Darp edildi bakkala gitmesi-Fırına gitmesi-Değnek ile yürürken görüntü-Fırın çalışanı ile röp

-Genel ve detay görüntüler


Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.