112 Acil Çağrı Merkezi’nde gülümseten talepler: “Tavuğum yumurtlayamıyor ambulans gönderin”

112 Acil Çağrı Merkezi’nde gülümseten talepler: “Tavuğum yumurtlayamıyor ambulans gönderin” TOKAT Tokat’ta 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen …

112 Acil Çağrı Merkezi’nde gülümseten talepler: “Tavuğum yumurtlayamıyor ambulans gönderin”
  • 0
  • 188
  • 8 Haziran 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Puan Yok)
    Loading...
  • +
  • -

112 Acil Çağrı Merkezi’nde gülümseten talepler: “Tavuğum yumurtlayamıyor ambulans gönderin”

TOKAT Tokat’ta 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen çağrıların birçoğu asılsız çıkarken, “Tavuğum yumurtlayamıyor ambulans gönderin, papağını mı yiyen kedinin kolluk kuvvetlerince yakalanmasını istiyorum” şeklindeki talepler gülümsetiyor.

Tokat’ta, 112 Acil Çağrı Merkezinde günlük yüzlerce çağrıya cevap verilirken, bazı talepler ve sorular çalışanları gülümsetiyor. Gelen çağrılara cevap veren ekipler beklemedikleri taleplerle karşılaşıyor. Kimi zaman gülümseten anların yaşandığı diyalogların yanı sıra asılsız yapılan çağrılar da ekiplerin işini zorlaştırıyor. Tokat 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İbrahim Erdoğan, vatandaşların can ve mal emniyetinin temini için saniyelerle yarışarak görev yapan personellerin en büyük karşılaştığı sorunlardan birisinin asılsız ve gereksiz çağrılar olduğunu söyledi. Asılsız ve gereksiz çağrıların sistemin meşgul edilmesine neden olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Ekiplerimiz o saniyede bir cana müdahale etmesi gerekirken ‘meşgul edilmekten kaynaklı bir can kaybedilmesine sebep olunabilir’ düşüncesiyle vatandaşlarımızdan acil durumlar haricinde asılsız ve gereksiz dediğimiz çağrılarla lütfen çağrı merkezini meşgul etmemeleri önemli istirhamımız ve ricamızdır” dedi.

Tavuğu için ambulans istedi

Asılsız ve gereksiz çağrı yapana para cezası

Çağrı merkezini asılsız ve gereksiz yere meşgul edenler hakkında kabahatler kanunu gereğince cezai işlem uygulandığını belirten Müdür Erdoğan, “561 TL idari yaptırımı vardır. Bunun tekrarı halinde de bu ceza iki kat olarak uygulanmaktadır” diye konuştu.

112 Çağrı merkezi çalışanları da yaşadıkları ilginç çağrılar arasında “Papağanı mı kedi yedi. Kedinin kolluk kuvvetlerince yakalanıp gerekli cezai işlemin yapılmasını istiyorum” Yamaç paraşütü tabelasını gören sürücülerin çağrı merkezini arayarak, “Yamaç paraşütçüsü tele takılı kalmış” şeklindeki çağrılar yer aldı.

İhlas Haber Ajansı / Nurhan İçmez – Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir